Aż trzy nasze publikacje zostały nominowane w konkursie Najpiękniejsze Polskie Książki 2022 organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.
Konkurs promuje to, co stoi za pięknem książki: koncepcję edytorską, premiować nowatorskie opracowania graficzne, typograficzne i poziom artystyczny ilustracji.
Nominacje są dla nas ogromnym wyróżnieniem. W procesie wydawniczym przywiązuję wagę do szczegółów i każdy etap pracy nad książką jest dla mnie bardzo ważny – począwszy od wyboru tematu i autora, przez redakcję językową, dobór materiałów ikonograficznych, przygotowanie ich do druku, aż po projekt graficzny i druk.
Zapraszamy do współpracy doświadczonych specjalistów, z którymi dążymy do uzyskania jak najlepszego efektu końcowego. Zależy mi, by czytelnicy czerpali satysfakcję i przyjemność zarówno z lektury naszych publikacji, jak i z otaczania się nimi jako książkami dobrze zaprojektowanymi i wykonanymi na wysokim poziomie. Gratulujemy wszystkim nominowanym i z niecierpliwością oczekujemy na werdykt! – mówi Karolina Andrzejewska-Batko, kierowniczka Działu Wydawnictw.
W kategorii LITERATURA NAUKOWA i POPULARNONAUKOWA (humanistyka, matematyczno-przyrodnicze) nominację otrzymała książka Antropocen. W stronę architektury regenerującej pod redakcją Kacpra Kępińskiego i Adriana Krężlika.
Publikacja towarzyszy wystawie Antropocen i poszerza kontekst ekonomii obwarzanka, a odniesienie do realiów polskich miast nadaje jej wymiar praktyczny. W książce zamieszczono zarówno eseje specjalistów z różnych dziedzin – m.in. architektów, socjologów, geografów, jak i prace artystów, którzy stworzyli spekulatywne instalacje dotyczące przyszłości architektury regenerującej.
Projekt graficzny: Honza Zamojski [rh.plus].
W kategorii PODRĘCZNIKI i LITERATURA FACHOWA (materiały edukacyjne i szkoleniowe, słowniki, poradniki) nominowano książkę Notes Archikultury. Praktyki i inspiracje pod redakcją Katarzyny Domagalskiej.
Książka Notes Archikultury. Praktyki i inspiracje. Nadrenia Północna-Westfalia i Meklemburgia-Pomorze Przednie jest zaproszeniem do spojrzenia na przestrzeń wspólną – przestrzeń zbudowaną i naturalną – pod kątem szukanie inspiracji do form architektury współczesnej w poszanowaniu form, które budują tradycję lokalną.
Projekt graficzny serii i tomu: kilku.com (Idalia Smyczyńska i Robert Zając).
W kategorii SZTUKA i FOTOGRAFIA (albumy i katalogi) na nagrodę ma szansę nasz photobook A House for Culture (Dom dla kultury). Spojrzenie na architekturę kibuców i kołchozów.
Album Nicolasa Grospierre’a ukazuje formalne podobieństwa między budynkami kibuców i kołchozów, wzniesionych w miejscach oddalonych od siebie setki kilometrów. Przedstawione budowle nie tylko dzieli odległość geograficzna, lecz także różnią krąg kulturowy i ustrój polityczny, w jakich powstały. Łączą je uniwersalny język modernistycznej architektury i kultura rozumiana jako przestrzeń do budowania i rozwijania więzi międzyludzkich.
Projekt graficzny: Kasia Kubicka.
Wyniki konkursu poznamy w czasie Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie, które odbędą się w dniach 25-28 maja pod Pałacem Kultury i Nauki na Placu Defilad. Zapraszamy na nasze stoisko, które współdzielimy z Księgarnią Bęc Zmiana. Szczegóły znajdziecie niebawem na naszej stronie.