Mały Architekt. Przybornik do oglądania miasta

Miasto jako przestrzeń można poznawać na różne sposoby. Mały Architekt uaktywnia młodych czytelników, przypisując im rolę współtwórców, która pozwoli tę przestrzeń uznać za własną. Świat budynków, podobnie jak świat ludzi i zwierząt, pełen jest różnorodności. Są ukryte pośród ulic, parków czy pomników. Trzeba tylko nauczyć się je dostrzegać. Mały Architekt ułatwi odkrycie tego fascynującego świata. Dzięki niemu poznamy budynki, które lubią drapać chmury i kosmicznego przybysza, który wylądował w Katowicach. Wraz z bohaterką, Belką Słupeczańską, będziemy liczyć, mierzyć, rysować i doświadczać. Do książki dołączone są przyrządy do samodzielnego składania i oglądania miasta.

Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku 7+, ale przy wsparciu rodziców może być też odpowiednia dla młodszych. Zachęcamy do rodzinnej współpracy!

 

Mały Architekt. Przybornik do oglądania miasta
Autorki: Kasia Domagalska, Marta Kwiatek
Redaktor prowadząca: Karolina Andrzejewska-Batko
Zawartość przybornika: książka, przybory do samodzielnego złożenia: ramka do kadrowania, 2 lupy, linijka do mierzenia proporcji, pion, teczka do rysowania i okulary Le Corbusiera
Projekt graficzny i ilustracje: Marta Kwiatek
Wydawca: Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Warszawa 2020
ISBN: 978-83-951542-9-4 (cały przybornik), 978-83-956466-2-1 (książka)
Liczba stron: 72 str
Rodzaj okładki: twarda
Cena: 45 zł