Miasto w kadrze. Plener fotograficzny
Weź udział w plenerze fotograficznym – nauczysz się patrzeć okiem obiektywu na międzywojenną architekturę Ostrołęki. Wprowadzimy Cię krótko w teorię i praktykę, porozmawiamy o komponowaniu kadru oraz zachowaniu pionów i poziomów w fotografii architektury. Będziemy działać wokół Pomnika Mauzoleum poległych w bitwie pod Ostrołęką, wzniesionego według projektu Borysa von Zinserlinga i Romualda Zerycha z 1930 roku.
Spojrzymy na ten obiekt pod kątem brył, faktur, detali oraz jego relacji z otoczeniem. Udamy się też na lewy brzeg Narwi aby odszukać międzywojenne detale w architekturze starego miasta. Nie musisz mieć profesjonalnego aparatu! Śmiało można przyjść ze smartfonem. Zdjęcia powstałe w trakcie pleneru znajdą się na wystawie, która zostanie otwarta w połowie listopada w Muzeum Kultury Kurpiowskiej.
Informacje praktyczne:
- zapraszamy młodzież (16+) i osoby dorosłe
- liczba miejsc: 15
- spotykamy się przy Mauzoleum poległych w bitwie pod Ostrołęką
- udział bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy: https://forms.gle/QCuxV7LupUCPzKW98
Prowadzenie:
Daniel Ejsymont – Rocznik 1965, Artysta Fotograf, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej oraz Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego, którego obecnie jest prezesem, oraz Stowarzyszenia Fotograficznego „Przeciw Nicości” im. Mieczysława Wielomskiego. Laureat wielu konkursów i wystaw indywidualnych i zbiorowych, zarówno krajowych jak i zagranicznych, odznaczony brązowym medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” i srebrnym medalem „Za Fotograficzną Twórczość” Fotoklubu RP. Od dziewięciu lat prowadzi Akademię Fotografii OTF w Ostrołęce, starając się zaszczepić bakcyla fotografii uczestnikom zajęć i pokazać, że fotografia może być czymś więcej niż zwykłą wakacyjną pamiątką.
Sylwia Ejsymont – ur. 1973, absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS, członkini Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Stowarzyszenia Fotograficznego „Przeciw Nicości”. Laureatka wielu konkursów, uczestniczka wystaw zbiorowych, krajowych i zagranicznych oraz wystawy indywidualnej „Okruchy” (Ostrołęka 2017). Zdjęcia jej autorstwa pojawiły się w albumach fotograficznych wydawanych przez OTF i nie tylko. W swoich fotografiach częstokroć skupia się na detalu architektonicznym, ważnym tematem w jej pracach jest człowiek i miasto. Nauczycielka plastyki w szkołach podstawowych, gdzie na jej zajęciach uczniowie stykają się ze sztuką fotografii i mają na tym polu sukcesy. Instruktorka warsztatów plastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Plener jest częścią projektu Powiaty 2021 Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.
Partner lokalny: Muzeum Kultury Kurpiowskiej