Jan Bogusławski: warsztaty rodzinne
Chcemy przybliżyć najmłodszym twórczość Jana Bogusławskiego jako autora neonów. Reklamy świetlne, które wyszły z pracowni architekta, oświetlały centrum Warszawy w latach 50. i 60. XX wieku. Niektóre zachowały się w pamięci mieszkańców do dziś. Co je wyróżniało, jak powstawały i czy wciąż można się nimi inspirować?
Zapraszamy na warsztat, podczas którego z inspiracji neonowym globusem, stworzymy ziemię. Narysujemy na niej miejsca dla nas najważniejsze, a potem połączymy je ze sobą neonami za pomocą materiału, który tak jak neony świeci w ciemności. Warsztaty poprowadzi Anna Brzezińska-Czerska.
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat wraz z opiekunami.
Prowadzenie: Anna Brzezińska-Czerska
Kiedy: 21 września (sobota), godz. 10:00
Gdzie: Instytut Wzornictwa Przemysłowego, ul. Świętojerska 5/7
Czas trwania: ok. 2 godziny
Limit uczestników: 12 dzieci
Obowiązują zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń: https://forms.office.com/e/yHKRaVH32y
Anna Brzezińska-Czerska – absolwentka Animacji Kultury na wydziale polonistyki UW i reżyserii w AFiTV. Niegdyś dziennikarka „Rzeczpospolitej” i „Życia Warszawy” i pracowniczka m.st. Warszawy – koordynatorka animacji i promocji Wisły oraz Zodiaku Warszawskiego Pawilonu Architektury. Od kilkunastu lat dokumentuje lokalne dziedzictwo kulturalno-społeczne. Jest kuratorką kilku wystaw i projektów edukacyjnych m.in. projektu „Bliżej konsumenta” (murale PRL) i „Neonstory” (neony)”. Dziś ekspertka od prostego języka i efektywnej komunikacji.
Wydarzenie realizowane jest w ramach programu towarzyszącego wystawie o twórczości Jana Bogusławskiego.