Rodzinna gra miejska na Osiedlu Kubusia Puchatka, 12.10, godz. 10:30
Co to znaczy „mieć swoją przestrzeń”? Twój pokój jest miejscem, w którym lubisz czasami sam przebywać, a plac zabaw to miejsce, które lubisz dzielić z innymi – architekci i architektki opisują te przestrzenie jako prywatną i publiczną.
Zaraz po II wojnie światowej, kiedy Warszawa była bardzo zniszczona, architekci zastanawiali się, jak ją odbudować tak, aby wszystkim żyło się dobrze i aby każdy miał swoją przestrzeń prywatną oraz dostęp do przestrzeni publicznej. Zaczęli więc budować osiedla, gdzie oprócz mieszkań znalazły się też przedszkola, szkoły, świetlice i sklepy.
Takim wyjątkowym osiedlem jest osiedle Kubusia Puchatka, zaprojektowane przez architekta Zbigniewa Stępińskiego w 1954 roku. Ukryte za murami kamienic żyje sobie do dziś spokojnie, zacisznie i pomaleńku, dla przyjemności swoich mieszkańców i mieszkanek. Chociaż położone w samym sercu miasta, jest prawie niewidoczne dla wielkomiejskich tłumów. Jak myślisz, czy bohaterowie książki A.A. Milne’a „Kubuś Puchatek” mogliby na nim zamieszkać?
✹ Start: 12 października godzina 10:30-12:30
✹ Czas trwania: ok. 120 minut
✹ Grupa docelowa: dzieci od 5 do 9 lat wraz z rodzicami
✹ Limit osób- 15 dzieci
✹ Miejsce zbiórki: na ulicy Nowy Świat 47a – na skwerze pod budynkiem żłobka z wieżą na zakończeniu ulicy Kubusia Puchatka.
✹ Prowadzenie: Katarzyna Domagalska (dział Edukacji NIAiU)
Formularz do zapisów: https://forms.office.com/e/KKZ3bmFtdV
Obowiązują zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń. Przesłanie formularza nie jest równoznaczne z potwierdzeniem udziału – w ciągu dwóch dni roboczych od przesłania zgłoszenia skontaktujemy się w formie mailowej.
Wydarzenie realizowane jest w ramach współpracy z Muzeum Warszawy przy zadaniu: „Digitalizacja, konserwacja i udostępnienie spuścizny architekta Zygmunta Stępińskiego” z programu „Kultura cyfrowa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury